Opel Astra
1.6 ECOTEC Sports Tourer
“A Opel Astra from 2014 with petrol-engine. Equipped with among other towbar. Newly inspected and do not need to be inspected until November next year.”
Mindre oljeläckage, Koppling slirar lite vid kopplingstest, missljud spännrulle motor
Bromsbelägg fram, slitna, Vibrerar vid inbromsning, Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas
Fjärrlås, knappar trasiga, Bakrutespolare ur funktion, Vindrutespolare ur funktion, Kommer en dåligt lukt när man sätter på ACn, sätesvärmen stängs av sporadiskt
Skada på stötfångaren fram, Stenskott vindruta i synfält, Flertal lackskador, stenskott, dörruppslag och repor, Fåtal rostangrepp, Lackskada på fälg till extradäck, Fälgar på bilen kantstötta
Invändigt fåtal repor, fläckar och märken
2 mm
3 mm
2 mm
3 mm
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
7218222