Citroen Berlingo Skåp
Berlingo III 1.6 HDi Skåp
“A Citroen Berlingo Skåp from 2015 with diesel-engine. Equipped with for instance towbar.”
Missljud drivknut/drivaxel höger sida. Drivlinan hugger/rycker.Skrapar när du lägger i 4ans växel, Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-10-26 Brister: 2 FÄRDBROMS BROMSBELÄGG (1.1.13) BAK, BÅDA SIDOR UTSLITNA Anmärkningar: 2 X FÄRDBROMS BROMSBELÄGG (1.1.13) FRAM VÄNSTER SLITNA 2 X STOPPLYKTA (4.3) HÖGER UR FUNKTION (EN) 2 X VINDRUTA (3.2) SKADAD-SPRICKA
Bromsbelägg fram, utslitna, Bromsbelägg bak, utslitna, Missljud vid inbromsning, Vibrerar vid inbromsning, Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas, Bromsskivor bak är slitna, behöver bytas
Nyckel/ar, skadad, Fjärrlås, knappar trasiga, Service inom kort, Spricka vindruta i synfält, Farthållare ur funktion, Farthållare ur funktion, Stolsvärme förarplats, ur funktion, Vindrutetorkare fram defekt, Bilen är trögstyrd.Styrservo hugger vid snabba rattutslag. Nycklar skadade
Skada stötfångare fram, Flertal lackskador, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Flertal stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Spår efter tidigare dekorSkvalpar vatten i höger fram dörr
Invändigt flertal repor, fläckar och märken
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
7220512