T5 2.0 TDI
“A Volkswagen Transporter from 2014 with diesel-engine. Equipped with among other fuel heater and towbar.”
Missljud från drivrem. Missljud koppling/svänghjul.Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-11-10 Brister: 2 FJÄDERBENSLAGRING (5.3.1) FRAM VÄNSTER KÄRVAR Anmärkningar: 2 X DÄCK (5.2.3) ETT ST, MÖNSTERDJUP FÖR LITET
Missljud framvagn ej lokaliserat. Fjäderbenslagring fram vänster, kärvar. Spricka vindruta utanför synfält. Krängningshämmare fram höger glapp
Dekorlist vänster fram skadad. Stänkskydd höger bak skadat. Stötfångare bak reflex skadad. Bakljus skadat vänster sida. Övre bromsljus skada. Flertal stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Flertal rostangrepp, Flertal lackskador, Spår efter tidigare dekor. 1 däck har för litet mönsterdjup på bilen
Lastutrymme, flertal skav, fläckar och bucklor. Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Ratten är sliten. Inredningsdetalj skadad, Klädsel smutsig fram. Klädsel skadad fram vänster. Klädsel smutsig fram
1 mm
7 mm
6 mm
7 mm
7222829