Peugeot 308
1.6 Turbo 5dr
“A Peugeot 308 from 2008 with petrol-engine. Equipped with for instance towbar.”
Motorlampan lyser. Isoleringsmatta på torpedvägg fastsättning lös. Koppling tar högt upp Rasslande ljud i motorrum. Motor, orkeslös. Drivlinan hugger/rycker. Oljeläckage
Bromsbelägg bak, utslitna. Vibrationer vid inbromsning på grund av skeva bromsskivor, Missljud vid inbromsning. Bromsskivor fram och bak är slitna. Bromsbelägg VB nästan slut. Missljud från bromsar
Servicelampa lyser. Öppningsanordning till motorhuv fungerar ej. Ena skyltbelysningen ur funktion. Gasdämpare till bakluckan försämrad funktion, Missljud framvagn ej lokaliserat. Säkerhetsbälte passagerarsidan skadat. Upprullningsdon passagerarplats, ur funktion. Strålkastarglas vänster matt, Missljud från baklucka öppning/stängning
Missljud/kärvar vid öppning/stängning vänster/höger framdörr, Bakdörr vänster missljud/kärvar vid öppning/stängning. Ytrost baklucka, Emblem saknas på baklucka. Fåtal rostangrepp, lackskador och stenskott, Flertal repor, Fåtal lackskador. Plastkåpa under motor saknas. Fälgar på bilen kantstötta
Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Ratten är sliten. Växelspaksknopp är sliten. Klädsel smutsig fram och bak. Klädsel ytligt slitage fram vänster
7 mm
7 mm
7 mm
7 mm
9 mm
9 mm
9 mm
9 mm
7216367