EstoniaFlagIconEesti keel
Text Icon

Müüa Kvdcarsis

Text Icon

KKK

Text Icon

Võta meiega ühendust

Fiat Doblo

Cargo 1.6 MJT
2020/81 240 km/Diisel/Käsitsi
PercentIconMahaarvatav käibemaks

Pakkumine

Alghind Kaasa arvatud käibemaks.
InfoIcon
34 000 SEK
Autolaenuga alates447 SEK / kuu
Hind autokaupluses
InfoIcon
135 000 SEK
Broneeringu hinda ei ole saavutatud
InfoIcon

Pakkumine lõpeb:

24 sept, 16:27

Fiat Doblo

Cargo 1.6 MJT

Kvdcars hindamine

A Fiat Doblo from 2020 with diesel-engine. Well equipped with, among other things, fuel heater, rear camera and towbar.

KVD-testi tulemus

EngineIcon

ErrorIconCommentFilledIconCheckIcon

Lock till vätskebehållare saknas

Ojämn bromsverkan, bromsprov, Broms höger fram, anliggande, Bromsskivor fram rostskadade, bör bytasBroms tar långt ner

Elhiss vänster fram missljud, Elhiss höger fram missljud, Elhiss vänster fram, kärvar, Elhiss höger fram, kärvar, Strålkastare höger otillräcklig ljusbild, Spricka vindruta utanför synfält, Drivknut höger fram glapp, Drivknut vänster fram glapp, Ac fungerar men kyler dåligt, Positionsljus vänster bak ur funktion.Lastutrymme låses upp av knapp på förardörren.Varnar för parkeringshjälp ej tillgänglig

Emblem fram, skadat, Flertal stenskott stötfångare fram, Lackskada på stötfångare fram, Reg-skylt skadad, Buckla motorhuv, Stenskott vindruta utanför synfält, Mindre repa framdörr vänster, Mindre buckla vänster bakskärm, Mindre repa vänster bakskärm, repa vänster taksida, Buckla vänster tröskel, Lackskada stötfångare bak, Repa höger bakskärm, Lackskada höger bakskärm, Repa höger taksida, Repa höger bakdörr, Repa höger framdörr, Bucklor baklucka, Repor baklucka, Bristfällig fastsättning stötfångare fram, Spår efter tidigare dekor, Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Fåtal bucklor/dörruppslagDörrstopp högra bakdörren saknas

Fåtal märken, repor och fläckar bagageutrymme , Panel insida baklucka, skada, Invändigt flertal repor, fläckar och märken, Sliten inredning, Repa på inredningsdetalj, Handbromsspak är sliten, Klädsel smutsig fram, Klädsel smutsig fram, Spår av tidigare utrustning, Sliten inredning

  • Suvised rehvid

    5 mmCheckIcon

    7 mmCheckIcon

    CheckIcon6 mm

    CheckIcon6 mm

  • Suvised rehvid

    7 mmCheckIcon

    7 mmCheckIcon

    CheckIcon7 mm

    CheckIcon7 mm

Seadmed

  • Antisladdsystem

  • Antispinn

  • Backkamera

  • Bluetooth

  • Bränslevärmare med tidur

  • Elhiss fram

  • Elspeglar

  • Farthållare

  • Fastmonterad dragkrok

  • Fjärrlås

  • Lastbågar

  • Radio

  • Stolsvärme fram

  • USB-ingång

  • AC

Auto faktid

  • Previous owners1
  • License numberGFW48B
  • Model year2020
  • Manufacture monthveebruar 2020
  • Odometer reading81 240 km
  • First date in traffic in Sweden2020-03-27
  • Service historyService utförd vid följande mil: 3149, 8003 senast 2024-02-27
  • Service bookYes
  • GearboxManual
  • Number of seats3
  • Number of keys2
  • ColorGrey
  • FinishMetallic
  • TextileTextile
  • New car warrantyNot examined
  • Collision warrantyNot examined
  • Tax fee (yearly)4348 SEK

Tehnilised andmed

  • Chassis numberZFA26300006R51323
  • Engine effect (diesel)105 hp (77 kW)
  • Max payload857 kg
  • Max pull weight1 015 kg
  • Consumption (combined)5,4 l/100 km
  • CO2-emission (diesel)143 g/km
  • Next inspection at the latest2025-05-31
  • Curb weight1 628 kg
  • Tax weight2 480 kg
  • Vehicle total weight2 485 kg
  • Length4 756 mm
  • Width1 832 mm
  • Height1 880 mm

Muu teave

  • Sold in swedenYes
  • ExportableYes
  • Deductible VATYes

Rajatis

Karlstad

Aadress:

Rattgatan 2

65341 Karlstad