Volvo V60
T6 AWD, R-Design
“Volvo V60 with a strong petrol-engine with 305hp. Richly equipped with, among other things, fuel heater, sunroof, GPS, rear camera and Volvo On Call.”
Oljeläckage. Litet missljud i framvagnen vid styrning och körning i gupp. Hugger/rycker från växellåda vid gaspådrag efter 80 km/h
Rost pĂĄ bromsskivor bak som inte pĂĄverkar bromsverkan
Volvo on-call service erfodras ur funktion. Stötdämpare bak höger oljeläckage, Avgassystem läckage. Strålkastarglas vänster, slitet. Tanklocket har släppt från remmen som ska hålla den på plats. Spricka parkeringsljus fram höger
Skada stötfångare fram. Parkeringssensor fram skadad. Stenskott vindruta utanför synfält. Små sprickor i blinkersglas på vänster sida, Bakruta repor. Bristfällig fastsättning höger bakskärm, Fönsterlist höger bak skadad. Fåtal rostangrepp, Flertal lackskador, stenskott, dörruppslag, bucklor och repor. Plastkåpa under motor skadad. Centrumkåpa saknas
Repiga inredningsdetaljer. Sliten inredning. Invändigt några repor, fläckar och märken. Innertak, smutsigt. Klädsel ytligt slitage bak. Repa på inredningsdetalj fram. Repa på inredningsdetalj bak. Repiga inredningsdetaljer bagageutrymme, Ratten är sliten. Repa på inredningsdetalj, Dörrpanel vänster fram skada. Klädsel sliten fram höger. Klädsel sliten fram vänster. Innertak, smutsigt. Dörrpanel höger fram skada. Dörrpanel vänster bak skada. Insida bagageutrymme skadat. Insynsskydd medföljer ej
5 mm
5 mm
5 mm
6 mm
Equipment packages: R-Design
Dödavinkelvarnare
Elektroniskt säkerhetssystem som signalerar om det finns hinder i dödavinkeln. Kallas även BLIS
Elstol passagerarplats
Elektronisk ställbar passagerarstol
Kurvljus
Maximerar ljusstyrkan i kurvor och korsningar
Automatiska vindrutetorkare, sensorer som reagerar pĂĄ vatten
Sätesvärme bak
Elektroniskt uppvärmt baksäte
Taklucka
Volvo On Call
Uppkopplade tjänster för att exempelvis kunna kontrollera din Volvo på distans med hjälp av en mobilapp
7220134