Mercedes Sprinter
316 CDI Volymskåp
“A Mercedes Sprinter from 2017 with automatic and diesel-engine. Equipped with for instance rear camera.”
Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-10-19 Brister: 2 EXTRA STOPPLYKTA (4.3) UR FUNKTION Anmärkningar: 2 X POSITIONSLYKTA (4.2) BAK HÖGER ÖVRE UR FUNKTION 2 X SIDOMARKERINGSLYKTA (4.2) VÄNSTER DELVIS UR FUNKTION
Servicelampa lyser, Spricka vindruta i synfält, Ett missljud hörs i kupén vid högre hastigheter, ej lokaliserat
Spricka i vindruta, Sprickor i sidospegelglas vänster, Reg-skylt bak bristfälling fastsättning, Övre bromsljus skada, Fåtal stenskott, lackskador bucklor och repor, Spår efter tidigare dekor
8 mm
8 mm
8 mm
8 mm
Påbyggnadsutrustning
7218569