Audi A7
3.0 TDI Sportback quattro
Spolarvätska läckage. Sliten drivrem. Motorlampan lyser, Service adblue system erfordras. Flertal varningsmeddelande lyser. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-10-04 Brister: 2 AVGASRENING AVDUNSTNING (8.2.1.1) SAKNAR MÖJLIGHET ATT FUNGERA 2 FELINDIKATOR MOTORELEKTRONIK (8.2.1.1) VARNAR FÖR FEL I SYSTEMET
Bromsskivor fram och bak rostskadade, bör bytas, Vibrerar vid inbromsning
Spricka vindruta i synfält, Elhiss höger bak missljud, Servicelampa lyser, Däcktrycksövervakningslampa lyser, Backsensor ur funktion, AC ur funktion, AC stänger av sig direkt när man slagit igång den, Missljud hjullager Fram, Ställmotor till Tanklucka trasig, går ej att stänga eller öppna tankluckan, Knapp på bakluckan för att öppna bakluckan funkar ej, Knapp för att stänga el baklucka fastlimmad. Elhiss höger fram går inte ner hela vägen
Innerskärm fram båda sidor skadad, Spricka i grill, Lock strålkastarspolning fram båda sidor skadad, Lackskada på stötfångare fram, Flertal stenskott motorhuv, Stenskott vindruta i synfält, Vindruta sliten, Ytrost vänster bakskärm, Lackskada stötfångare bak, Lackskada höger bakskärm.Karosskada stötfångare fram, Bristfällig fastsättning stötfångare fram, Bakljus skadat höger sida, Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Flertal lackskador, Flertal rostangrepp, Vibrationer i kaross under färd, Fälgar på bilen kantstötta, 1 st däck skadat
Invändigt flertal repor, fläckar och märken, Lukt från rök, Klädsel smutsig bak, Ratten är sliten, Klädsel smutsig fram, Klädsel skadad fram vänster, Trasiga inredningsdetaljer, Inredningsdetalj är trasig. Luktar bränt i kupén efter färd
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
20" Aluminium rim
Eldriven baklucka
Baklucka som öppnas/stängs elektroniskt.
Infällbar dragkrok
7212391