Renault Master
2.3 dCi Pickup/Chassi FWD
“A Renault Master from 2015 with diesel-engine. Standard equipped”
Mindre oljeläckage. Spår av skadedjur motorrummet. Motor går ojämnt, går endast på 3 cylindrar. 12-volts batteri dräneras pga arbetsbelysning
Vibrationer i bakvagn och framvagn. Positionsljus vänster fram ur funktion. Lås vänster, går ej att använda med fysisk nyckel men fungerar med fjärrlås. Lås bak saknas. Servicelampa lyser. Drivknutsdamask höger fram skadad. Kylaggregat ej funktionstestad. Torkararm vänster sned, torkarblad ligger fel mot rutan. Dörrhandtag slitet/lös fastsättning vänster sida. Dörrstopp slitet både vänster och höger dörr. Kraftigt missljud kupéfläkt. Monterad extrabelysning under bil går ej att stänga av. Extrabelysning under skåpdel, lyser konstant
Skada stötfångare fram. Stenskott vindruta utanför synfält. Karosskada vänster sidospegel, Små sprickor i blinkersglas på vänster sida, Karosskada höger sidospegel, Fåtal stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Flertal lackskador, Flertal rostangrepp, Spår efter tidigare dekorStötfångare fram fastsättning med popnitar. Stänkskydd höger sida fram saknas
Lastutrymme flertal skav, fläckar och bucklor. Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Ratten är sliten. Klädsel smutsig. Klädsel skadad fram vänster. Spår av tidigare utrustning. Trasiga inredningsdetaljer. Förarstol lös fastsättning. Lösa kablar hänger under instrumentpanel vänster sida. Gummimattor saknas, tygmattor med felaktig passform
4 mm
7 mm
5 mm
7 mm
Påbyggnadsutrustning
7227417