Fiat Ducato
3.5t 2.3 Multijet Skåp, L2H1
“A Fiat Ducato from 2018 with diesel-engine. Equipped with for instance fuel heater.”
Rasslande ljud i motorrum. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-09-28 Brister: 2 PARKERINGSBROMS BROMSVERKAN (1.4) UR FUNKTION Anmärkningar: 2 X HALVLJUS (4.1.1) VÄNSTER LJUSBILD FELAKTIG (DIFFUS)
Parkeringsbroms ur funktion, Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas
Spricka vindruta i synfält
Skada höger spegelglas, Spricka i bakljus höger sida, Flertal rostangrepp, Fåtal lackskador, Fåtal bucklor/dörruppslag, Flertal stenskott, Går ej att öppna högra bagageluckan Varnar i displayen att vänster framdörr öpoen
Klädsel ytligt slitage, fram, Klädsel smutsig, fram, Invändigt fåtal repor, fläckar och märken. Tjuter konstans ifrån parkerings broms inne i bilen
7 mm
8 mm
7 mm
8 mm
5 mm
8 mm
5 mm
8 mm
Pakiety wyposażenia: L2H1
7212131