PolandFlagIconPolski

Citroen Jumpy

III 2.0 HDI Skåp, Reparationsobjekt
2012/202 060 km/Diesel/Manualna
PercentIconOdliczony podatek VAT

Oferta końcowa z VATem
16 400 SEK
Wiodąca oferta w euro
InfoIcon
1 420 EUR
Cena w salonie samochodowym
InfoIcon
35 000 SEK

Cena rezerwacji została osiągnięta
InfoIcon

Licytacja została zamknięta o godz:

12 marras, 17:07

Znajdź podobny

Citroen Jumpy

Ocena Kvdcars

A Citroen Jumpy from 2012 with diesel-engine. Equipped with among other fuel heater and towbar.

EngineIcon

ErrorFilledIconCommentIconCheckIcon

Motorlampan lyser. Spolarvätskebehållare, Lock skadat/saknas. Oljeläckage Ej provkörd p.g.a. för litet mönsterdjup. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-11-11 Brister: 2 DÄCK (5.2.3) FRAM, BÅDA SIDOR TVÅ ST, MÖNSTERDJUP FÖR LITET 2 FELINDIKATOR MOTORELEKTRONIK (8.2.1.1) VARNAR FÖR FEL I SYSTEMET 2 HALVLJUS (4.1.1) BÅDA SIDOR INSTÄLLNING FELAKTIG/BLÄNDANDE Anmärkningar: 2 X POSITIONSLYKTA (4.2) BAK HÖGER UR FUNKTION 2 X POSITIONSLYKTA (4.2) FRAM HÖGER UR FUNKTION 2 X SKYLTLYKTA (4.7) UR FUNKTION 2 X STOPPLYKTA (4.3) HÖGER UR FUNKTION (EN) 2 X VINDRUTA (3.2) SKADAD-SPRICKA

Ej testad

Servicelampa lyser. Spricka vindruta i synfält. Släpvagnskontakt skadad. Drivknutsdamask skadad HF, Lastbåge/ar skadad. Nyckel till lastbågar saknas

Grill är skadad. Skada stötfångare fram. Flertal stenskott motorhuv. Lackskada tak, Ytrost tak, Lackskada framdörr vänster, Ytrost, Buckla vänster bakskärm, Lackskada vänster bakskärm, Buckla vänster bakdörr, Repa vänster bakdörr, Buckla vänster tröskel, Lackskada vänster tröskel, Ytrost vänster tröskel, Antenn skadad. Antennspröt saknas. Skada på stötfångaren bak. Buckla höger bakskärm, Ytrost höger bakskärm, Lackskada höger bakskärm, Ytrost höger bakdörr, Missljud/kärvar vid öppning/stängning höger bakdörr, Flertal stenskott höger framdörr, Lackskada höger tröskel, Ytrost höger tröskel, ytrost höger framskärm, Bucklor baklucka. Lackskada baklucka. Ytrost baklucka, Bakljus skadat vänster sida. Bakljus skadat höger sida. Bilen är matt i lacken, Spår efter tidigare dekor, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Spår efter tidigare utrustning utvändigt, Flertal stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Flertal rostangrepp, Flertal lackskador, Bilen är delvis omlackerad, nyansskillnad syns, Bilen är delvis omlackerad, med bitvis dåligt utfört arbete, Plastkåpa under motor skadad. Bristfällig fastsättning av bränsletanken. Flera defekta lampor

Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Ratten är sliten. Klädsel smutsig fram. Klädsel skadad fram vänster. Trasiga inredningsdetaljer

  • Opony zimowe bez kolców

    0 mmErrorFilledIcon

    5 mmCheckIcon

    ErrorFilledIcon0 mm

    CheckIcon5 mm

Sprzęt

Pakiety wyposażenia: Reparationsobjekt

  • Antisladdsystem

  • Antispinn

  • Bränslevärmare med tidur

  • CD-Stereo

  • Elhiss fram

  • Elspeglar

  • Fastmonterad dragkrok

  • Fjärrlås

  • Lastbågar

  • Motorvärmare

  • Radio

  • Stolsvärme fram

  • AC

  • Previous owners6
  • License numberKMA982
  • Model year2012
  • Manufacture monthtammikuu 2012
  • Odometer reading202 060 km
  • First date in traffic in Sweden2012-04-17
  • Service historyService utförd vid följande mil: 1427, 2111, 2669, 3126, 10087 senast 2021-04-02 Kamrem utförd vid (mil): 3126 (Se bild) Datum Kamremsbyte: 2016-11-29
  • Service bookYes
  • GearboxManual
  • Number of seats3
  • Number of keys1
  • ColorWhite
  • FinishSolid
  • TextileTextile
  • New car warrantyNot examined
  • Collision warrantyNot examined
  • Tax fee (yearly)4648 SEK

  • Chassis numberVF7XURHH8CZ006040
  • Engine effect (diesel)163 KM (120 kW)
  • Max payload1 082 kg
  • Max pull weight750 kg
  • Consumption (combined)6,8 l/100 km
  • CO2-emission (diesel)179 g/km
  • Next inspection at the latest2023-10-31
  • Curb weight1 891 kg
  • Tax weight2 970 kg
  • Max trailer weight2 000 kg
  • Vehicle total weight2 973 kg
  • Length5 143 mm
  • Width1 895 mm
  • Height1 980 mm

Inne informacje

  • Sold in swedenYes
  • ExportableNo
  • Deductible VATYes

Åkersberga (Runö)

Näsvägen 19

18440 Åkersberga