BMW 8-serien
840Ci Coupé, E31
“BMW 8-serien with a strong petrol-engine with 286hp. Equipped with for instance sunroof.”
Spolarvätska sensor trasig, Glykol smutsig, Rostbehandlat, Avgasfäste avrostat, Läckage på växellåda, Går något ojämnt, Slår i framvagn vid drivning, Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-10-05 Brister: 2 VINDRUTESPOLARE (3.5) UR FUNKTION -
Båda elspeglar ur funktion, Reglage till elspeglar är skadat, Avgassystem skadat, Vindrutespolare ur funktion, Hjulvibrationer, Mediaskärm, pixelfel, Baklucka gasdämpare slut, Varningsmeddelande ”heck” länge vid uppstart, slocknar efter någon minut, Gardin bakruta osäker funktion.Eftermonterad startspärr
Flertal stenskott, dörruppslag, repor och lackskador, Omlackerad med vågor, Hjulbult saknas, Lackskada på fälg, Fälglåsnyckel saknas
Invändigt några repor, fläckar och märken
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
Elstol förarplats
Elektronisk ställbar förarstol
Elstol passagerarplats
Elektronisk ställbar passagerarstol
Taklucka
7213977