PolandFlagIconPolski

Audi A6

3.0 TDI Avant quattro, Proline
2008/216 470 km/Diesel/Manualna
PercentIconBRAK podlegającego odliczeniu podatku VAT

Wiodąca oferta z VATem
10 500 SEK
Wiodąca oferta w euro
InfoIcon
910 EUR
Cena w salonie samochodowym
InfoIcon
69 000 SEK
InfoIcon

4 lis, 19:34

Audi A6

Ocena Kvdcars

Audi A6 with a strong diesel-engine with 232hp. Equipped with for instance towbar and four-wheel drive. Newly inspected and do not need to be inspected until November next year.

EngineIcon

ErrorIconCommentFilledIconCheckIcon

Mindre oljeläckage från turbo

Missljud vid inbromsning

Fjärrlås går att låsa men inte låsa upp. Centrallåset fungerar ej fullt ut, låser alla dörrar och låser upp alla dörrar förutom förardörren. Säkerhetsbälte höger bak skadat. Mögel. Elhiss fram båda sidor kärvar. Dragkrok fällbar går ej att fälla in. Strålkastare vänster kondens, Strålkastarglas båda, slitna. Bakrutespolare ur funktion, Positionsljus vänster fram ur funktion

Blinkersglas vänster trasigt, Repa stötfångare fram. Flertal stenskott stötfångare fram. Stenskott vindruta utanför synfält. Ytrost tak, Dörrhandtag vänster bak lackskada. Ytrost vänster tröskel. Mindre repa vänster insteg bak. Antenn skadad. Repa stötfångare bak. Buckla stötfångare bak. Skada på stötfångaren bak. Ytrost höger bakskärm. Mindre repa höger bakdörr. Ytrost höger framdörr. Karosskada höger tröskel. Ytrost, buckla, repa insteg höger bak. Karosskada, repa höger framskärm. Ytrost, lackskada baklucka.Bakljus LED höger ur funktion. Plastkåpa under bil skadad. Sprickor vid upphängning, ingen åtgärd behövs. Bilen är delvis omlackerad, nyansskillnad syns. Flertal stenskott motorhuv. Kaross har 3 olika nyanser samt flertal skador, se avvikelser. 1 st däck skadat

Invändigt fler visuella anmärkningar, Spår av mögel. Repa på inredningsdetalj fram. Innertak i bagageutrymme smutsigt, Bagegeutrymme skada. Inredningsdetalj, trasig. Lucka till varningstriangel trasig, går ej stänga ordentligt. Ratten är sliten. Repa på inredningsdetalj, Klädsel smutsig fram. Klädsel sliten fram vänster. Innertak, smutsigt. Panel insida baklucka, skada. Lastutrymme, flertal skav, fläckar och bucklor. Insynsskydd medföljer ej. Flertal repor och skador, eventuellt finns fler än på bild

  • Opony zimowe bez kolców

    4 mmCheckIcon

    5 mmCheckIcon

    CheckIcon4 mm

    CheckIcon5 mm

  • Opony zimowe bez kolców

    6 mmCheckIcon

    6 mmCheckIcon

    CheckIcon6 mm

    CheckIcon6 mm

Sprzęt

Pakiety wyposażenia: Proline

  • AC

  • Antisladdsystem

  • Antispinn

  • Bluetooth

  • CD-Stereo

  • Elhiss bak

  • Elhiss fram

  • Elspeglar

  • Farthållare

  • Infällbar dragkrok

  • Isofix rear

  • Motorvärmare

  • Radio

  • Stolsvärme fram

  • Urkopplingsbar passagerarairbag

  • Xenon-ljus

  • 4WD

  • Previous owners5
  • License numberNXP009
  • Model year2008
  • Manufacture monthczerwiec 2008
  • Odometer reading216 470 km
  • First date in traffic in Sweden2008-07-09
  • Service historyService utförd vid följande mil: 21633 senast 2024-09-23
  • Service bookYes
  • GearboxManual
  • Number of seats5
  • Number of keys2
  • ColorSilver
  • FinishMetallic
  • TextileTextile
  • New car warrantyNot examined
  • Collision warrantyNot examined
  • Tax fee (yearly)6682 SEK

  • Chassis numberWAUZZZ4F98N156906
  • Engine effect (diesel)233 KM (171 kW)
  • Max payload560 kg
  • Max pull weight1 060 kg
  • Consumption (combined)8,1 l/100 km
  • CO2-emission (diesel)218 g/km
  • Next inspection at the latest2025-11-30
  • Curb weight1 880 kg
  • Tax weight1 880 kg
  • Max trailer weight1 900 kg
  • Vehicle total weight2 440 kg
  • Length4 950 mm
  • Width1 860 mm
  • Height1 500 mm

Inne informacje

  • Sold in swedenYes
  • ExportableYes
  • Deductible VATNo

Ödeshög

Öningegatan 14

59933 Ödeshög