Volvo V40
D2
“A Volvo V40 from 2015 with diesel-engine. Equipped with among other fuel heater and Volvo On Call. The car does not need to be inspected until July next year.”
Motor vibrerar mer än vanligt vid start, Oljeläckage från ventilkåpspackning
Bromsbelägg bak, slitna, Bromsskivor bak är slitna, behöver bytas
Strålkastarglas slitna
Ytrost tak, Flertal lackskador, stenskott, dörruppslag och repor, Lackskada på fälg
Invändigt några repor, fläckar och märken, Klädsel smutsig bak, Ratten är sliten, Klädsel smutsig fram
2 mm
6 mm
4 mm
6 mm
Sätesvärme bak
Elektroniskt uppvärmt baksäte
Volvo On Call
Uppkopplade tjänster för att exempelvis kunna kontrollera din Volvo på distans med hjälp av en mobilapp
ABL Aktiva Xenon-ljus
Stöldlarm
7219244