Myyty
Opel Corsa
1.3 CDTI ecoFLEX 5dr
“A Opel Corsa from 2014 with diesel-engine. Standard equipped”
Oljeläckage, mindre, ej lokaliserat. Backväxel svår att lägga i. Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-09-28 Brister: 2 STYRLED (2.1.3) HÖGER YTTRE GLAPP
Nyckel/ar skadad, Strålkastarglasen slitna
Skada på stötfångaren fram, Fåtal lackskador, Bilen är delvis omlackerad med bitvis dåligt utfört arbete, Flertal repor och stenskott, Fåtal rostangrepp, Fåtal bucklor/dörruppslag, Högerbak dörr låser ej
Klädsel skadad, fram, Invändigt fåtal repor, fläckar och märken, Klädsel smutsig bak, Insynsskydd går ej att montera, Spår av tidigare utrustning
3 mm
6 mm
3 mm
4 mm
5 mm
6 mm
5 mm
6 mm
7215822