Nissan King Cab Navara
2.5 dCi
“Nissan King Cab Navara with a strong diesel-engine with 190hp. Equipped with among other towbar and four-wheel drive.”
Oljeläckage, mindre, ej lokaliserat. Koppling tar högt upp. Vibrationer i kopplingspedal. Oljeläckage. 2 FÄRDBROMS BROMSKRAFTFÖRDELNING (1.2.1) ANDRA AXELN PÅ FORDONET BROMSVERKAN OJÄMN 2 X MOTOR (6.1.8,8.4.1) OLJELÄCKAGE 2 PARKERINGSBROMS BROMSVERKAN (1.4) OTILLRÄCKLIG
Bromsbelägg fram, slitna. Vibrerar vid inbromsning. Ojämn bromsverkan, bromsprov. Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas. Handbromsen tar dåligt
Servicelampa lyser. SRS-lampa lyser. Torkarblad utslitna fram. Skyltbelysning, ur funktion. Hjulvibrationer. Missljud framvagn ej lokaliserat. Baklucka går ej att öppna.Klimatanläggningen lever sitt egna liv trycker av sig själv och reagerar inte på när man trycker, pixelfel stereo
Spår efter tidigare dekor, Flertal rostangrepp, Flertal lackskador, stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Spår efter tidigare utrustning utvändigt. Gnisslar från fjädringen, baklucka går delvis att öppna. Fälgar på bilen kantstötta
Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Sliten inredning. Dålig lukt i bilen. Spår av tidigare utrustning
7 mm
5 mm
7 mm
6 mm
7223785