EstoniaFlagIconEesti keel
Image Icon

Müüa Kvdcars

Image Icon

KKK

Image Icon

Võtke meiega ühendust

Volkswagen Crafter

35 2.0 TDI Volymskåp, Reparationsobjekt
2015/277 550 km/Diisel/Käsitsi
PercentIconMahaarvatav käibemaks

Pakkumine

Juhtiv pakkumine Kaasa arvatud käibemaks.
5 001 SEK
Juhtiv pakkumine eurodes
InfoIcon
440 EUR
Hind autokaupluses
InfoIcon
100 000 SEK
Broneeringu hinda ei ole saavutatud
InfoIcon

Pakkumine lõpeb:

18 nov, 18:43

Volkswagen Crafter

Kvdcars hindamine

A Volkswagen Crafter from 2015 with diesel-engine. Equipped with among other four-wheel drive.

KVD-testi tulemus

EngineIcon

ErrorFilledIconCommentIconCheckIcon

Motorlampan lyser. Ej provkörd p.g.a. annan avvikelse som gör bilen trafikfarlig Mindre oljeläckage. Felkoder på motor, gå ner i limp-mode

Bromsbelägg fram, slitna. , Bromsbelägg bak, slitna. Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas, Bromsskivor bak är slitna, behöver bytas, Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas, Bromsskivor fram rostskadade, bör bytasBromsar ligger på, kan ej provköras ordentligt. Frånsäger oss dolda avvikelser i funktion som kan uppstå. Det som är ifyllt är det vi upptäckt vid flytt av fordon mellan parkeringsplats och verkstad. Bilen är ett repobjekt

Spricka vindruta i synfält. Säkerhetsbälte förarplats skadat. Baklucka går ej att öppna. Måste bytas batteri till bakgavelliften. Går att tjuvkoppla så funktionen i sig är vad vi kan se hel. Vindrutetorkare fram defekt.Batteri till bakgavellyften slut, behövs ett nytt. Solenoid till bakgavellyft ur funktion

Skada stötfångare fram. Reg-skylt skadad. Ytrost motorhuv. Buckla motorhuv. Flertal stenskott motorhuv. Repa tak, Karosskada tak, Buckla tak, Bakljus skadat höger sida. Flertal lackskador, Flertal rostangrepp, Flertal stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Bakljus skadat höger sida. 1 däck på bilen har för litet mönsterdjup, Buckla stötfångare bak. 1st däck på bil, punktering. Reservhjul monterat VF, 1 st däck skadat

Kraftig odör. (övrigt) svag odör. Klädsel sliten fram höger. Klädsel smutsig fram. Klädsel skadad fram höger. Klädsel skadad fram vänster. Klädsel smutsig fram. Innertak, smutsigt. Invändigt flertal repor, fläckar och märken. Dålig lukt i bilen. Innertak, smutsigt. Spår av skadedjur i bil. Lastutrymme, flertal skav, fläckar och bucklor. Sliten inredning. Trasiga inredningsdetaljer. Mycket smutsig. Full av smutsiga/Kladdiga fläckar

  • Talverehvide naastrehvid

    5 mmCheckIcon

    2 mmErrorFilledIcon

    CheckIcon6 mm

    CheckIcon5 mm

Seadmed

Seadmete paketid: Reparationsobjekt

  • AUX-ingång

  • Eldriven baklucka

    Baklucka som öppnas/stängs elektroniskt.

  • Elhiss fram

  • Elspeglar

  • Fjärrlås

  • Radio

  • Stolsvärme fram

  • USB-ingång

  • AC

Auto faktid

  • Previous owners6
  • License numberGPR768
  • Driving banYes
  • Model year2015
  • Manufacture monthmärts 2015
  • Odometer reading277 550 km
  • First date in traffic in Sweden2015-05-18
  • Service historyIngen tillgänglig servicedokumentation.
  • Service bookMissing
  • GearboxManual
  • Number of seats3
  • Number of keys2
  • ColorWhite
  • FinishSolid
  • TextileTextile
  • New car warrantyNot examined
  • Collision warrantyNot examined
  • Tax fee (yearly)6160 SEK

Tehnilised andmed

  • Chassis numberWV1ZZZ2FZF7007966
  • Engine effect (diesel)163 hp (120 kW)
  • Max payload840 kg
  • Max pull weight750 kg
  • Consumption (combined)7,9 l/100 km
  • CO2-emission (diesel)208 g/km
  • Next inspection at the latest2024-10-31
  • Curb weight2 660 kg
  • Tax weight3 500 kg
  • Max trailer weight2 000 kg
  • Vehicle total weight3 500 kg
  • Length6 970 mm
  • Width2 170 mm
  • Height3 150 mm

Muu teave

  • Sold in swedenYes
  • ExportableYes
  • Deductible VATYes

Rajatis

Ödeshög

Aadress:

Öningegatan 14

59933 Ödeshög