EstoniaFlagIconEesti keel
Image Icon

Müüa Kvdcars

Image Icon

KKK

Image Icon

Võtke meiega ühendust

FIAT Hobby 770 AK EMC

Husbil
2005/211 210 km/Diisel/Käsitsi
PercentIconmahaarvamisele kuuluv käibemaks puudub

Pakkumine

Lõpppakkumine Kaasa arvatud käibemaks.
156 500 SEK
Juhtiv pakkumine eurodes
InfoIcon
13 700 EUR

Broneeringu hinda ei ole saavutatud
InfoIcon

Pakkumismenetlus lõppes kell:

9 okt, 17:12

Leia sarnane

FIAT Hobby 770 AK EMC

Husbil

Kvdcars hindamine

KVD-testi tulemus

Meie sõidukitehnikud on testinud matkaauto rohkem kui 170 punkti ja märkinud nii heakskiidetud punktid kui ka võimalikud märkused. See annab teile hea ja õiglase pildi matkaauto. Lisateave testi kohta.

EngineIcon

ErrorIconCommentFilledIconCheckIcon

Mindre oljeläckage. Koppling tar högt upp. Missljud från drivrem

ErrorIconCommentIconCheckFilledIcon

Servicehistorik bristfällig, Drivknutsdamask vänster fram skadad, Torkarblad utslitna fram, Elektriskt fotsteg, kärvar, Markis skadad i plast, Vattenkran, kök, läckage, Spår efter gammalt värmesystem

Tak utsida, karosskada, Grill, lackskada, Lackskada motorhuv, Buckla motorhuv, Ytrost motorhuv, Karosskada vänster framskärm, Karossskada framdörr vänster, Karosskada vänster tröskel, Spricka i bakljus vänster sida, Torkarblad utslitna fram, Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Flertal lackskador, Bilen är matt i lacken, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Fåtal rostangrepp, Bakljus LED, skada, (Bakljus skadat), Skadade tätninglister förekommer samt skadade plastdetaljer finns, Mindre mögel finns på flertal ställen

Synliga fuktskador i tak bakre bodel, Invändigt, flertal fuktindikationer, Spår av mögel, Invändigt flertal repor, fläckar och märken, Trasiga inredningsdetaljer, Några luckor kärvar öppning stängning, Dusch, sprickor i plast, Dynor, bakre bodel, reva/or, Taklucka, bakre bodel, tätningslist skadad/saknas, Taklucka, mittre bodel, insektsnät/solgardin, skadad, Spår efter tidigare monterad utrustning. Lock till handfatet kök sitter löst. Klädsel förarstol sliten, Repor spis och kökskranlock, Delar av innerbelysning, ur funktion, Klädsel förarstol sliten, Repor spis och kökskranlock, Delar av innerbelysning, ur funktion

  • Suvised rehvid

    7 mmCheckIcon

    7 mmCheckIcon

    CheckIcon7 mm

    CheckIcon7 mm

Seadmed

  • Batteriladdare

  • Dusch

  • El system 220/230V husbil/vagn

  • Elektriskt fotsteg

  • Farthållare

  • Frys

  • Gasolflaska

  • Handfat

  • Kylskåp

  • Markis

  • Taklucka bakre bodel

  • Taklucka mittre bodel

  • Toalett

  • Truma värmesystem

  • Truma varmvattenberedare

  • Antenn Husbil/vagn

Faktid

  • Previous owners1
  • License numberXLP236
  • Model year2005
  • Odometer reading211 210 km
  • First date in traffic in Sweden2006-01-19
  • Service historyService utförd vid följande :Kamremsbyte 20500 2023-0419, 21073 Servicehistorik bristfällig. senast 2024-04-22
  • Service bookLoose papers
  • GearboxManual
  • Number of seats6
  • Number of keys2
  • Number of bunks4
  • FinishSolid
  • TextileTextile
  • Stove flames3
  • Heating systemEl, Gasol, Luftburen
  • Damp checkPerformed and indication of damp exists
  • New car warrantyNot examined
  • Collision warrantyNot examined
  • Tax fee (yearly)5642 SEK

Tehnilised andmed

  • Chassis numberZFA24400007660064
  • Engine effect (diesel)146 hp (107 kW)
  • Next inspection at the latest2025-04-30
  • Max payload350 kg
  • Curb weight4 150 kg
  • Tax weight4 500 kg
  • Max trailer weight1 550 kg
  • Max pull weight750 kg
  • Vehicle total weight4 500 kg
  • Length8 000 mm
  • Width2 280 mm

Muu teave

  • Sold in swedenYes
  • ExportableYes
  • Deductible VATNo

Rajatis

Kungälv (Ellesbo)

Aadress:

Ellesbovägen 150

44290 Kungälv