Citroen DS3
1.6 e-HDi, Urban Chic
Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs Brister: 2 PASSAGERARSÄTE (6.2.6,9.4.1) FRAM HÖGER RYGGSTÖD SKADAT/FUNKTION OSÄKER Anmärkningar: 2 X HALVLJUS (4.1.1) VÄNSTER UR FUNKTION
Nyckel skadad, flippfunktion för nyckelämnet kärvar, Halvljus vänster ur funktion, Drivknutsdamask skadad HF, AC ur funktion
Vindruta sliten och stenskott utanför synfält, Flertal lackskador, stenskott, Fåtal bucklor/dörruppslag, Flertal rostangrepp, Stötfångare fram, dålig linjepassning, Fälgar på bilen kantstötta
Invändigt några repor, fläckar och märken
4 mm
3 mm
4 mm
3 mm
8 mm
8 mm
8 mm
8 mm
Seadmete paketid: Urban Chic
7218560